Opakowania ekologiczne

 
Kompostowalne opakowania "Zero plastiku!"
 

 

Firma BIMO TECH oferuje najbardziej ekologiczne rozwiązania opakowaniowe na świecie, które uwzględniają całkowity wpływ produktu na cały cykl życia - od pozyskiwania surowców, aż po utylizację po zakończeniu eksploatacji.

 

Produkujemy i dostarczamy kompostowalne opakowania wyłącznie z surowców przyjaznych środowisku i biodegradowalnych. Między innymi z PLA, PBAT, wełny, otrębów oraz czystego papieru bez domieszek tworzyw sztucznych.

 

WYKONUJEMY WZORY NA ZAMÓWIENIE WG TWOICH WYMAGAŃ.

 

OKREŚL CZEGO POTRZEBUJESZ, A MY ZAJMIEMIY SIĘ RESZTĄ.

 

W ofercie posiadamy również opakowania standardowe:

 

Torby

Worki

Folie

Naczynia

Pudełka

Papiery

Opakowania spożywcze

Folie rolnicze

 

Możliwość wykonania nadruku farbami ekologicznymi wg projektu klienta.

 

 

Oferujemy różne rodzaje zamknięć, zawieszek, uchwytów i zaczepów
    

Opakowania kompostowalne BIMO są wykonane z materiałów całkowicie biodegradowalnych i kompostowalnych; skrobia kukurydziana, PLA (syntetyzowany z kukurydzy) i PBAT (tereftalan adypinianu polimaślanu). PLA (polilaktyd) to biologiczny, biodegradowalny materiał wykonany z odnawialnego materiału roślinnego (skrobie, łuski kukurydzy, słoma ryżowa i słoma pszeniczna), papier, tektura. Nadruki wykonywane sa z farb ekologocznych na bazie wody lub oleju i nadają się do kompostowania.

 

Ograniczony okres trwałości: Aby zapewnić maksymalną żywotność, opakowaniom kompostowalnym powinny one być przechowywane w ciemnym, suchym miejscu. Jeśli będą przechowywane prawidłowo, będą wystarczająco mocne, aby wysyłać paczki na całym świecie przez co najmniej 9 miesięcy, jeśli nie, ichwytrzymałość osłabnie.

 

Surowce używane do produkcji naszych opakowań kompostowalnych są produkowane w Europie, Ameryce i Chinach.

PLA jest wytwarzany z kukurydzy uprawianej już do wielu przemysłowych i funkcjonalnych zastosowań końcowych. W celach produkcji opakowań wykorzystujemy dziś mniej niż 1/20 z 1% (0,05%) rocznej światowej uprawy kukurydzy, więc wpływ na ceny i podaż żywności jest niewielki lub żaden. Te źródła roślin są odnawiane co roku. W przyszłości prawdopodobnie będą to cukry z wytłoki z trzciny cukrowej, zrębków, trawy lub słomy, a ostatecznie glonów. Według niezależnej analizy produkcja PLA zużywa 65% mniej energii niż tradycyjne tworzywa sztuczne. Generuje również 68% mniej gazów cieplarnianych i nie zawiera toksyn.

 

Materiały PLA/PBAT, z których wykonujemy nasze opakowania, posiadają certyfikat do kompostowania w domu, co oznacza, że zostaną całkowicie zdegradowane przez mikroorganizmy w świecie przyrody w warunkach kompostu. Ostatecznie generuje to dwutlenek węgla i wodę i nie zanieczyszcza środowiska.

* Wymagania certyfikacyjne dotyczą degradacji o 95% w ciągu 180 dni, jednak wiemy, że nasze degradują się znacznie szybciej

Zależy to od warunków, w jakich się znajdują. W „standardowym” kompoście domowym uzyskały certyfikat na biodegradację w ciągu 180 dni, tj. Około 6 miesięcy. W komercyjnych warunkach kompostowania działo się to znacznie szybciej, a jako ściółka (np. Pod drzewem) działo się wolniej, ale tak się stanie.

 

 

Chociaż materiały użyte do wytworzenia opakowań są biodegradowalne i kompostowalne, nie są jednak w 100% odnawialne, ponieważ składnik PBAT paczek jest wykonany z materiałów ropopochodnych. Obecnie jesteśmy ograniczeni dostępnością odpowiednich, zrównoważonych surowców, które zapewniają nam barierę i właściwości użytkowe, ale testujemy żywice wykonane z jeszcze większej ilości materiału roślinnego - ekscytujące czasy!

Ta kombinacja materiałów stanowi redukcję emisji CO2 o 60% w porównaniu z tradycyjnymi tworzywami sztucznymi, jest nietoksyczna i nie zawiera ftalanów ani bisfenolu A (BPA).

 

 

Oto niektóre przykłady materiałów ekologocznych:

pełny HTML | wersja mobilna