Aktualności

07.07.2011

Opakowanie ekologiczne

Opakowania ekologiczne, kompostowalne "Zero plastiku!"

Obecnie opracowujemy tworzywa i najbardziej ekologiczne rozwiązania opakowaniowe na świecie, które uwzględniają całkowity wpływ produktu na cały cykl życia - od pozyskiwania surowców, aż po utylizację po zakończeniu eksploatacji.

 

Opakowania kompostowalne BIMO są wykonane z materiałów całkowicie biodegradowalnych i kompostowalnych; skrobia kukurydziana, PLA (syntetyzowany z kukurydzy) i PBAT (tereftalan adypinianu polimaślanu). PLA (polilaktyd) to biologiczny, biodegradowalny materiał wykonany z odnawialnego materiału roślinnego (skrobie, łuski kukurydzy, słoma ryżowa i słoma pszeniczna).

Chociaż materiały użyte do wytworzenia opakowań są biodegradowalne i kompostowalne, nie są jednak w 100% odnawialne, ponieważ składnik PBAT paczek jest wykonany z materiałów ropopochodnych. Obecnie jesteśmy ograniczeni dostępnością odpowiednich, zrównoważonych surowców, które zapewniają nam barierę i właściwości użytkowe, ale testujemy żywice wykonane z jeszcze większej ilości materiału roślinnego - ekscytujące czasy!

Ta kombinacja materiałów stanowi redukcję emisji CO2 o 60% w porównaniu z tradycyjnymi tworzywami sztucznymi, jest nietoksyczna i nie zawiera ftalanów ani bisfenolu A (BPA).

 

Zobacz naszą ofertę opakowań ekologicznych

pełny HTML | wersja mobilna